Prawo spadkowe – kancelaria adwokata Macieja Przebindowskiego w Krakowie

Prawo Spadkowe
"Dam Pani szansę. Proszę skorzystać z niej w pełni. Jest Pani wolna"

Istotną część aktywności kancelarii Macieja Przebindowskiego w Krakowie zajmuje prawo spadkowe. Dziedzina ta obejmuje wszelkie regulacje związane z prawami i obowiązkami majątkowymi, jakie pojawiają się po śmierci ich właściciela. Dotyczą one przede wszystkim stwierdzenia nabycia spadku, jego podziału oraz odrzucenia, stwierdzenia nieważności testamentu i wszelkich dodatkowych aspektów związanych z poleceniem, zapisem oraz zachowkiem - adwokat musi dopilnować wszelkich formalności dotyczących regulacji w tym zakresie. Wykonuje także inne czynności, m.in. zajmuje się przygotowywaniem pism sądowych oraz nadzorem nad przebiegiem postępowania. Ponadto reprezentuje klientów w sprawach rozstrzyganych na drodze sądowej.

Sprawy z zakresu prawa spadkowego, w których swoją pomoc oferuje adwokat Maciej Przebindowski z Krakowa

  • Zachowek – działanie związane z zachowkiem mają na celu zyskanie części należnego spadku przez członka rodziny, który nie otrzymał w nim udziału lub otrzymał udział niewystarczający.
  • Nabycie spadku – ustalenie kręgu spadkobierców i wielkości przypadających im udziałów w spadku.
  • Unieważnienie testamentu – ustalenie ważności testamentu, określenie, czy został on sporządzony zgodnie z prawem. W przypadku unieważnienia ustalenie na podstawie ustawy kręgu spadkobierców.
  • Dział spadku – działania mające na celu podział majątku wchodzącego w skład spadku. Należy do nich przede wszystkim ustalenie składników majątkowych i ich wartości, a także określenie podziału majątku.

Zobacz także: Adwokat Kraków: Prawnik, Kancelaria Adwokacka | Maciej Przebindowski

Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości współpracy i zyskać poradę należy skontaktować się z kancelarią telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio, udając się do biura w Krakowie.